Światowy Dzień Modlitwy w Mrągowie

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie zaprasza na obchody Światowego Dnia Modlitwy. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na stronie parafii oraz na profilu facebook.

Światowy Dzień Modlitwy Kobiet o 130-letniej tradycji skupia wokół siebie chrześcijanki różnych wyznań. Wspólną modlitwę kobiet w intencji biednych, bezrobotnych, pokrzywdzonych na skutek wojny domowej w Ameryce Północnej i napływu biednych emigrantów z Europy i Azji, zainicjowała w 1887 roku Mary Ellen James z Kościoła Prezbiteriańskiego. Następnie w roku 1890 dwie członkinie Kościoła Baptystów: Helen Barret Montgomery i Lucy Peabody, wezwały do obchodzenia Dnia Modlitwy w intencji misji zagranicznych.

Tegoroczną liturgię przygotowały kobiety z Vanuatu. Republika Vanuatu została założona na tradycyjnych wartościach, chrześcijańskich zasadach i wiarę ludzi w Boga. Ustanowiono ją w Konstytucji z 1980 r., po uzyskaniu niepodległości 30 lipca 1980 r. Vanuatu to piękny kraj z wieloma wyspami i ludźmi o różnym pochodzeniu etnicznym oraz językami. Wyspy mają czarno-białe piaszczyste plaże i piękne rafy koralowe z tropikalnymi rybami. Lasy są pełne uroczych ptaków, flory i fauny oraz spektakularnych kaskad.