A czy Ty zwiedzałeś już 10 nowych kościołów na platformie Wirtualne Muzea?

A czy Ty zwiedzałeś już 10 nowych kościołów na platformie Wirtualne Muzea?

W ubiegłym tygodniu pojawiły się nowe gotowe wirtualne spacery na stronie wirtualne-muzea.luteranie.pl

Od teraz możesz zobaczyć z każdego miejsca na ziemi kościoły Ewangelickie: Barciany, Białystok, Dźwierzuty, Giżycko, Kętrzyn, Mikołajki, Mrągowo, Nidzica, Olsztyn, Olsztynek, Pasłęk, Pasym, Rańsk, Rasząg, Ryn, Sorkwity, Srokowo, Szczytno, Suwałki i Warpuny. Wystarczy że wejdziesz na naszą stronę www i wybierzesz interesujący Cię kościół. To takie proste.

O prostocie tego przedsięwzięcia przekonały się już dzieci z różnych szkół na Mazurach gdzie na lekcjach religii i spotkaniach ekumenicznych, dzieci same mogły nawigować i sprawdzać różne zakamarki budynków. Naturalną gadatliwość dzieci wyjątkowo zastępowały wypowiadane z zachwytem trzy litery ŁAŁ – gdy poznawały kolejne piękne kościoły Diecezji Mazurskiej.

Podczas centralnych obchodów Święta Pamiątki Reformacji Diecezji Mazurskiej, ksiądz Łukasz Stachelek zaprosił wiernych na uroczystą premierę drugiego etapu rozwoju Wirtualnych Muzeów, gdzie podczas spotkania zaprezentował stronę internetową i nowe treści.

Od teraz na murach kościelnych które biorą udział w projekcie wisieć będą tabliczki z kodami QR przenoszącymi bezpośrednio zainteresowanych do wirtualnego wnętrza zamkniętego często budynku.